Inwestycyjne okno na świat dla regionów. Tegoroczni zwycięzcy konkursu „Grunt na Medal” wybrani!

📌Zakończono dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” – 2021, organizowanego przez Polską Agencje Inwestycji i Handlu – PAIH we współpracy z urzędami marszałkowskimi, w tym Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. O tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały łącznie 164 oferty.
📌Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Celem „Gruntu na Medal” organizowanego od 2005 r. jest identyfikacja atrakcyjnych terenów inwestycyjnych dedykowanych działalności przemysłowo-produkcyjnej i ich szeroka promocja. W tym roku w konkursie wzięło udział 120 gmin, które zaprezentowały w sumie 164 oferty inwestycyjne.
📌Rywalizacja w ramach konkursu przebiegała w dwóch etapach. Wstępnej selekcji dokonały Centra Obsługi Inwestora i Eksportera – Partnerzy PAIH. Zadaniem Agencji i jej partnerów regionalnych było wyłonienie, według ściśle określonych kryteriów, najlepszej oferty inwestycyjnej typu greenfield w każdym województwie. W drugim etapie eksperci PAIH przeprowadzali audyt wytypowanych działek. Gminy przedstawiały komisji konkursowej również prezentacje dotyczące oferty inwestycyjnej. Zgodnie z regulaminem konkursu, zostały one opracowane na wystandaryzowanym formularzu. Prezentacje zawierają kompletne odpowiedzi na pytania dotyczące potencjału i planów rozwoju gmin, oferowanego wsparcia, dostępnej infrastruktury oraz zgłoszonej do konkursu oferty lokalizacyjnej. W konsekwencji wszystkie prezentacje zostaną przekazane do Centrum Inwestycji PAIH i w przyszłości będą dołączane do projektów inwestycyjnych prowadzonych przez Agencję.
📌2 grudnia br. w Warszawie podczas uroczystej gali wręczono nagrody szesnastu laureatom „Gruntu na Medal” – reprezentantom poszczególnych województw.
🥇Zwycięzcą konkursu w Lubuskie została Nowa Sól!
📌Ponadto wśród laureatów znalazły się Gminy: Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki i Żyraków oraz Miasta: Żnin, Chełm, Tarnów, Ujazd, Łomża, Tczew, Dąbrowa Górnicza, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.
📌Wszystkim laureatom a w szczególności miastu Nowa Sól serdecznie gratulujemy!
Pobierz w PDF